Kalıcı Makyaj Kursu

Kalıcı Makyaj Kursu

eg

Kalıcı Makyaj (permanent make-  up )

Uygulamanın en bilinen 3 şekli vardır

1) Kaş

Dolgu yani kaşların dış hatları her aşamada müşterilerimizin onayı alınarak çizilir ve içleri doldurulur. kıl tekniği denilen yöntem ise dış hatlar çizilmeden alttan yukarı doğru çizgilerden oluşturularak daha doğal bir görünüm sağlanabilir. Bu yöntem dolgu tekniğine göre daha fazla işçilik gerektirir ve biraz daha pahallıdır.

2) Eyeliner

Alt kirpik dibi tek bir çizgiden oluşmak üzere belirgin hale getirilir, üst kirpik dibi ise müşterinin isteği üzerine  yine çizgi halinde yada , konik ve dışa doğru uzatılarak çalışılabilir.

Bilinmesi gereken en önemli unsur eye liner uygulaması küçük bir cerrahi işlem kadar önemsenmeli ve kesinlikle kendi alanında uzman kişiler tarafaından yapılmalıdır.

Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken 3 ciddi kural vardır

a)Kullanılan boyanın daha sonraki deformasyonlardan etkilenerek mavileşmemesini sağlamak.

b)Gözyaşı pınarlarına 3 ila 4 mm den daha fazla asla yaklaşılmamalıdır

c)Uygulama esnasında çizgiler içten dışa çekilmelidir.

3) Dudak

Dudak genelde sadece dış kontürler atılarak uygulanan rengin dudağa hafif bir ton vermesi  sağlanabilir, yada dolgu yöntemi ile dudak tamamen boyanabilir. Bu uygulamada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, seans esnasında dudaklar gerilerek değil büzülerek çalışılmasıdır, atık boyaların temizlenmesi için ise batikonlu su tercih edilmelidir.

Not: KALICI MAKYAJ UYGULAMARININ TAMAMI ÇOK GEREK DUYULMADIKÇA  DÜŞÜNÜLMESİ YADA UYGULANMASI KİŞİSEL KANAATİMİZCE DOĞRU DEĞİLDİR. VE YÜZ ÇOK KÜÇÜK HATALARI BİLE KAMUFLE EDEBİLECEĞİMİZ BİR BÖLGE OLMADIĞINDAN İŞİNİN UZMANI KİŞİLER TERCİH EDİLMELİDİR