Mesleki Yeterlilik

Mesleki Yeterlilik

İyi bir dövme sanatçısı; Sterilizasyon ve dövme teknikleri açısından gerekli bilgi, yetenek ve yeterliliğe ulaşmış olmalıdır.
Ticari satış becerisi
Aynı ilde, ilçede hatta ülkede; yüzlerce (ileriki yıllarda binlerce) dövmecinin arasında farklılık yaratmak, bazen yeteneklerin de üstünde ticari kapasite ve beyin gücü gerektirir.
Müşteri iletişimi;
Dövme öncesi ve sonrası yapılacak işlemler, yaptıran kişinin kafasında soru işareti bırakmadan tüm açıklığıyla anlatılmalıdır. İş ahlakı ve prensip sahibi olunması;
Her dövmeci kanunlarla belirlenmiş koşullara uyma zorunluluğunun yanı sıra, belirli bir iş ahlakına da sahip olmalıdır. Kanuni ve mesleki yeterliliğe sahip profesyonel dövmeci meslektaşları hakkında kendi müşterilerine karşı karalayıcı ve yerici tavırlardan kaçınmalıdır. Elinden geldiğince mütevazi olup, kendi işinin kalitesini artırmaya çalışmalıdır.
İstikrarlı ve kolay ulaşılabilir olunması;
Dövmecinin sabit bulunabilir noktada olması, verilen hizmetin düşürülmeyip sürekli arttırılan bir kalite mantalitesi içinde olması, dövme yaptıracakları bağlayan bir unsurdur. Dövme sanatıçısının kendi işçiliklerini sergilediği, dolgun içerikli, görsel ağırlıklı ve bilgilendirici bir web sayfası mutlaka olmalıdır.
Kişisel temizliği;
Profesyonel dövme, insanlarla fiziksel teması zorunlu kılan bir meslektir.
Bir dövmecinin stüdyosunu temiz tutarken, aynı zamanda kendi bedenini ve
Kıyafetlerini de temiz ve bakımlı tutması gerekmektedir. Dövmecilik; ne paspal giyinmek, ne de uç noktalarda yaşamak demektir. Dövmecilik mesleğini her tarz insan yapabilir, ancak temiz giyinmek ve güzel kokmak esastır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.