TATTOOMIX / MEHMET ALI PEHLIVAN

TATTOOMIX / MEHMET ALI PEHLIVAN

Me, Myself and I
Solo ride untill I die
VOL.3
Zaman zaman kendime yolculuğa çıkıyorum. Vol.2 24/9/2011. Uzun zamandır Vol. 3 için heyecanlıydım. Bulmuştum istediğimi bir kitabın cümlesinde, bir yazarın yüreğindeki sözlerde. Çok heyecanlanmıştım bulduğumda. Hadi, hemen demiştim ama yüreğim bir türlü hadi diyemedi. Zaman zaman kendimi o cümleyi okur buluyordum, her seferinde kalbim atıyor, tansiyonum yükseliyor ama nedense bir türlü hadi diyemiyordum. Sanki görünmez bir el, bacaklarıma yapışmış beni yol çıkarmıyordu. Olmadı, olduramadım. Bekledim, bekledim, çooook bekledim.
Yeri belli, harfler belli neden peki, neden yapamıyorum diye düşünmekten yorulan ben bir süre düşünmemeyi seçtim.
Yağmurlu bir günde mayalanmak için yola çıktım. 3 yürek. Aslında hepsi birbirini tanıyor. Yüz yüze olmasa ne olur ki. Evrenin dili söze gerek duymaz ki. Buluştuk. Göklerden gelen, yıldız tozu ve yüreği şakıyan serçe misali. Konuştuk, konuştuk, konuştuk. Ordan burdan şurdan. Sözler bitemedi, zaman denilen o terbiyesiz etkene yenik düşüp kalktık ama bacaklarıma sarılan o ellerde kalkıverdi birden. Yüreğim şenlendi. Tık tk tık tık…
Yola kiminle çıkayım derken öylesine karşıma çıkanla çıkmaya karar verdim. MALİ… Peki yanımda elimi kim tutacak? diye düşünürken, evren yüreğimi en iyi duyanı ekledi bana. Vakitsizlikten kırılan terbiyesiz zamanı bükebilmenin heyecanıyla attık kendimizi Cihangir’e doğru yola. Canım Linet’imle Yandex desteğiyle yürüdük adresi belli olan yere doğru. Zaten hayatta varmak istediğimiz her yerin adresi belli değil mi diye sorgularken kendimizi vardık gereksiz daireler çizerek ulaşamadığımız binaya. Kapıda bizi Inky karşıladı. O bir kedi. Haz etmem ya kedilerden o bile derdim değil. Hazırsan hiçbirşey derdin değildir ki zaten.
Müziğimi seçtim, ERA olsun dedim. Üzerimi çıkardım. Yüreğim tıktan daha hızlı. Ben MALİ’den tuvalime sanat beklerken, tenime hayalimi işleyen ASİL oldu. Yumuşak elleri bedenimin üzerine yüreğimin sözlerini bir bir noktaladı siyah mürekkebiyle. Fontuna ben karar verdim. Yerine ben karar verdim. Boyuna da. Dedim ki şurdan şuraya kadar ama içsel duygumu, sadece kendime ait olmasını istediğimi sabit hale getiren Asil’in elleri oldu. Hissetiğimi ifade edecek kelimem artık bedenimde sonsuz olacak. Bedenim ruhumun fikir  tabelası oldu bu 3.yolculukla.
Için için ağlarken gülen gözlerimin sebebi sözümün gelecek nesillere değil,  en degerli varlığıma işleniyor oluşundan. Asil’in elleri ruhuma kalelik yapan bedenime ıslık çalarak fısıldadı siyahın derinliğini.
“ EVERYONE INTERSETING, HAS A STORY TO TELL”
Bir histi düşle gelen, ordan göze giren ve bedene işlenen.
Doğadaki her canlı gibi çırılçıplak doğdu, doğrudur ki yaşlanacak ama ölmeyecek kaybetmeyi asla beceremeyeceğim aksesuarım. Garanti süresi ömrüm kadar olan kendime sunduğum armağanım hoşgeldin bedenime!

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.