DÖVME ve ACI

DÖVME ve ACI

Dövme ve acı orantısının algılanabileceği en doğru zaman, dövme yaptırdıktan sonrasıdır.
“Hiç acımıyor denecek kadar az acıyor” denmesi, mantıklı insanların kafasını karıştırır ve bu tanımlamanın bir pazarlama taktiği olduğu izlenimini uyandırır.
Aslında net olan gerçek olan şudur; bu, kişilerin ağrı eşiğine göre değişir ve bu kadınlarda erkeklere göre 10 kat daha yüksektir.
Ayrıca tüm kadınların biraz da epilasyon acısına benzettiği bu acı, vücudun sağladığı endorfin salgısının birkaç dakika içinde bölgesel uyuşukluğa neden olması sayesinde neredeyse yok denecek kadar azalır.
Sanatçının elinin hafifliği ve dövme yaptırılan bölgenin konumu da bu acının değişkenliği konusunda söz sahibi olmaktadır.
Kol içi, bilek içi,boyun gibi vücudu kaplayan derinin d,ğer kısımlarına oranla daha ince olan kısımlar için, biraz daha fazla acı duyulduğu söylenebilir..
Bize göre vücudun direnci ile alakalı olarak, 1 seans 4 ila 5 saat sınırını aşmadan çalışmak üst limit olmalıdır. aksi halde hiç acımayacağı bilinen, buna örnek gösterilen bölgelerde oluşan hassasiyet bile bir süre sonra tarifi mümkün olmayan acılara neden olması kaçınılmazdır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir