ACISADA ACIMASADA DÖVME

ACISADA ACIMASADA DÖVME

DÖVME YAPILIRKEN ACI HİSSEDİLİR Mİ?

DÖVME YAPIM AŞAMASINDA DERİNİZİN ALTINA ÇEŞİTLİ İĞNE İLE BOYA AKTARILMAKTADIR.. DÖVME YAPILIRKEN ACI HİSSETMEK HEM SİZE, HEM DE DÖVME YAPAN KİŞİYE BAĞLIDIR . YANİ HİÇ ACIMAYACAĞINI YA DA HİÇ BİR ŞEY HİSSETMEYECEĞİNİZİ DÜŞÜNMEK VEYA  BİZİM SİZE BUNU İNANDIRMAYA ÇALIŞMAMIZ SAÇMA OLACAKTIR .

DÖNEMSEL HORMON DEĞİŞİM ZAMANLARI, DERİ YAPINIZIN İNCELİĞİ, KALINLIĞI, DÖVME YAPILAN BÖLGE , DÖVME YAPAN KİŞİNİN İŞİNİ İYİ BİLİYOR OLMASI ACI EŞİĞİNİZİN SEVİYESİ İLE DEĞİŞKENLİK GÖSTERİR. EĞER EMİN ELLERDE İŞLEM YAPTIRIYORSANIZ, HELE BİR DE CESARETLİYSENİZ GÖZÜNÜZDE BÜYÜTMEYE DEĞECEK BİR ACI YAŞAMAYACAĞINIZI SÖYLEMEK İSTERİZ.

Dövme ve acı hissinin karşılaştırılabileceği en doğru zaman, dövme yaptırdıktan sonrasıdır.

“Hiç acımıyor denecek kadar az acıyor” denilmesi, mantıklı insanların kafasını karıştırır ve bu tanımlamanın bir pazarlama taktiği olduğu izlenimini uyandırır.

Aslında acı hissi kişiden kişiye göre ve kişinin acı eşiğine göre değişkenlik gösterir ve bu eşik kadınlarda erkeklerle karşılaştırıldığında 10 kat daha yüksektir. Ayrıca tüm kadınların biraz da epilasyon acısına benzettiği bu acı, vücudun sağladığı endorfin salgısının birkaç dakika içinde bölgesel uyuşukluğa neden olması sayesinde neredeyse yok denecek kadar azalır.

Sanatçının elinin hafifliği ve dövme yaptırılan bölgenin konumu da bu acıyı değiştirmektedir. Kol içi, bilek içi, boyun gibi bölgelerde derinin vücuttaki diğer bölgelere oranla daha ince olması, biraz daha fazla acı hissi uyandırabilir.

Bize göre vücudun direnci ile alakalı olarak, bir seans 4 ila 5 saat sınırını aşmamalıdır. Aksi halde hiç acımayacağı bilinen bölgelerde oluşan hassasiyet bile bir süre sonra tarifi mümkün olmayan acılara neden olabilir.

BEDEN ÜZERİNDE YAPILMAK İSTENEN GÖRSEL YA DA TEDAVİ AMAÇLI HER İŞLEM KÜÇÜK VE NİTELİKSİZ DAHİ OLSA, BİR ÇEŞİT OPERASYONDUR VE BİR CERRAHİ İŞLEM GİBİ GÖRÜLMELİDİR.

BİZ DÖVMECİLERİN LOKAL ANESTEZİK YÖNTEMLERİ UYGULAMA YETKİMİZ YOKTUR. FAKAT DÖVME UYGULAMA ÖNCESİ VE SONRASI ANESTEZİ ETKİSİ ÇOK OLMAYAN İLGİLİ KREMLER KULLANILABİLMEKTEDİR.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir