inktanbul

inktanbul

Dövme Boyaları Hakkında Detaylı Bilgi
             Ülkemizde henüz üretilmeyen dövme boyaları içerdikleri renkleri pigmentlerden alır ve akışkanlıkları genel olarak sulandırılarak sağlanır alkol bazlı olanları pek tercih edilmemektedir. Üretimleri sırasında Pigmentasyon organik maddelerden elde edilerek gerçekleştirilir, kullanım, uygulama ve bakım koşullarına uyulmuşsa insan sağlığı üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. M.E.B ‘in düzenlediği ustalık ve kalfalık sertifika sınavlarında kaç çeşit dövme boyası vardır sorusu konunun önemini göstermektedir.
Saklama koşulları oda sıcaklığında olursa açıldıktan sonra 1 yıl kadar kullanılabilirler.
Dibe çöken pigmentler her kullanım öncesi mutlaka 1-3 dakika çalkalanarak karıştırılmalıdır.
Katılaşması halinde ya da renk tonunu inceltmek için bunun için üretilmiş olan renk açıcıları malzemecinizden temin edebilir eğer yoksa sıcak su kullanabilirsiniz.
Dövme boyaları her kullanımda streç ile sarılarak gerekli hijyen kurallarına uyulmuş olunur.
Koyu renklerden açık renklere işlem yapılması tercih sebebi olmalıdır.
Ten renginden daha açık olan dövme boyası renkleri, koyu olanlara göre nispeten daha zor zerk edilir ve sonrasında bilinenin aksine lazerle dahi silinmeleri neredeyse günümüz teknolojisinde imkansızdır. Bazı markaların bazı renklerde daha iyi sonuç vermesi, tek bir markaya bağlı kalınmadan renk skalasına ve kalitelerine göre alım yapılmasını doğrular niteliktedir.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir